Odontika

 • EN
 • DE
 • NO
 • SE
 • FI
 • RU
 • FR
 • DK
 • NL
 • IT
 • LT
  +370 614 42098

  dantu protezavimas

  Dantų protezavimas

  Dantų netekimas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Pacientus vargina nevien kramtymo, virškinimo ir parafunkciniai sutrikimai, bet žmogus ima ir nepasitikėti savimi, todėl dažnai gresia depresiniai susirgimai, o dėl negalėjimo šypsotis tiesiog apkarsta jų socialinis gyvenimas, tačiau dantų protezavimas – trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas, gali tapti išeitimi, norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Kita vertus, žodis „protezavimas“ daugeliui sukelia nemalonias emocijas, nes dar nuo senų laikų asocijuojasi su šlifavimu, gręžimu ir „dantimis stiklinėje“. Tačiau šiandien dantų protezavimas tapo viena moderniausia ir pažangiausia dantų atkūrimo procedūra.

   

  Dantų protezavime naudojami trys pagrindiniai dantų protezų tipai: fiksuoti protezai (daliniai vainikėliai, vainikėliai, tiltai), kurie yra „prilipinami“ prie likusių dantų, jie puikiai atrodo estetiškai, bei didina kramtymo efektyvumą; išimami daliniai protezai – skirti pacientams netekusiems dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulio lanke. Tiesa, nors daliniai protezai estetiškai atrodo gerai, tačiau dėl mažesnio jų stabilumo, greičiau dyla žandikaulio kaulas. Ir galiausiai, išimami pilni protezai, kurie yra skirti pacientams, netekusiems visų dantų. Beje, išimami protezai gali būti fiksuojami ir ant dantų implantų.

   

  Kokie gali būti dantų protezų vainikėliai?

  Šiandien mūsų klinikoje rekomenduojami metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio keramikos vainikėliai. Vainikėliai reikalingi, kai danties audinio yra likę gan mažai, o kurio tipo vainikėlius rinktis, įvertinęs paciento būklę, visada pataria specialistas. Mes parinksime jums optimaliausią gydymo variantą.

   

  • Metalo keramikos vainikėlio karkasas pagamintas iš metalo lydinio (chromkobalto, aukso) ir padengtas keramikos (porceliano) sluoksniu. Keramikos spalva parenkama atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą.

  • Bemetalės keramikos vainikėlis dažniausiai gaminamas presuojant specialius keramikos (E-max) blokelius laboratorijoje. Tai labai estetiškas vainikėlis, atrodo natūraliai. Jis neturi savyje jokio metalo. Tinka restauruoti pavienius dantis.

  • Cirkonio keramikos vainikėliai pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl pastaraisiais metais tapo itin populiarūs, ypač protezuojant priekinius dantis. Cirkonio keramika dėl savo laidumo šviesai leidžia sukurti visiškai natūralių dantų efektą, o tvirtumas ir atsparumas dilimui užtikrina vainikėlio ilgaamžiškumą. Šio tipo vainikėliai puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui. Ypač gerai cirkonį toleruoja dantenos, ilgainiui tarp jų susidaro tam tikra jungtis .

   

  AIP VEIKIA CEREC?

  Pirmo vizito metu gydytojas-odontologas paruošia dantį protezavimui – jį nupreparuoja pagal prarastų danties audinių kiekį bei paruošia skaitmeninio atspaudo nuėmimui – padengia plonu specialios atspindinčios pudros sluoksniu „Optispray“.


  Didžiausią reikšmę restauracijų tikslumui ir jų funkcijai turi dantų skenavimo procesas. CEREC sistemoje skaitmeninių atspaudų nuėmimui naudojamas labai tikslus – iki 19 mikronų tikslumo – 3D lazerinis skeneris CEREC Bluecam. Lazerinis skenavimas yra maksimaliai greitas, patogus ir preciziškas. Dėl to atkrinta dantų atspaudų nuėmimo ir modelių gamybos procedūra.


  Aukštos technologijos Biogeneric programinė įranga pagal nuskenuotą dantų informaciją, sąkandžio ypatumus, kaimyninius dantis ar net pagal bet kur burnoje esančio nors vieno sveiko danties paviršiaus morfologiją sukuria pažeistam dančiui reikalingos formos, spalvos ir krypties restauraciją. Jei kokios nors reikšmingos informacijos trūksta, tai pagal atliktus skaitlingus odontologinius mokslinius tyrimus pati techninė ir programinė įranga pasiūlo pažeisto danties formą ir kitus parametrus.


  Po restauracijos sumodeliavimo kompiuteryje, tikslūs modelio duomenys perduodami frezavimo įrangai CEREC MC XL PREMIUM, kuri per 10-15 minučių iš keramikos (porceliano) blokelio išpjauna tikslią restauraciją, paruoštą įstatymui.


  Tada pagaminta restauracija pamatuojama, nupoliruojama, jei reikia – papildomai dažoma, glazūruojama ir nuolatinai pricementuojama – Jūsų dantis atstatytas – atstatyta natūrali struktūra, funkcija ir grožis.


  Kokie CEREC technologijos privalumai pacientui?


  Dažnai vieno – keturių dantų restauracijai užtenka tik vieno vizito, nes užklotai, vainikai, laminatės bei tiltai gaminami iš karto klinikoje; jų gaminti nereikia siųsti į dantų technikų laboratoriją. Taip iki vieno vizito sutrumpinamas gydymo laikas, paprastai nereikia laikinų vainikų, vieną kartą vartojami nuskausminamieji vaistai, o aukštą tikslumą ir formą garantuoja kompiuteris. Tai nuostabios galimybės klientui ir gydytojui. Tuo labiau, kad jos leidžia ir sumažinti dantų bei burnos gydymo kaštus.


  Restauracijoms naudojamos labai artimos natūralaus danties struktūrai, tvirtos, dantų spalvas atitinkančios, bio-suderintos su burnos minkštaisiais audiniais keramikos medžiagos, leidžiančios atstatyti kliento dantis iki natūralaus tvirtumo, grožio ir funkcijos. Tai reiškia, kad, kai jūs valgote karštą maistą ir po to geriate šaltą gėrimą, CEREC restauracijos ir natūralus dantis išsiplečia ir susitraukia beveik tuo pačiu laipsniu. Taip jūsų dantys neįskils ir galėsite mėgautis valgymu. Klientas gali džiaugtis aukšta kokybe: estetika, neabrazyvia, apnašų nekaupiančia restauracija.


  Galimybė greitai atsakyti į kliento poreikius, iškilusią extra-situaciją. Pvz., klientas nusilaužė priekinį dantį prieš pat savo atostogas. Ką daryti? Tokiose situacijose CEREC demonstruoja savo realius pranašumus.


   

  Privalumai trumpai:


  •    kokybiška keramikos restauracija pagaminama vieno vizito pas odontologą metu;
  •    nereikia laikinų restauracijų (susitaupo gydymo kaštai ir laikas);
  •    nuskausminamieji vaistai naudojami tik vieną kartą;
  •    dėl kompiuterinės restauracijos gamybos garantuojamas aukštas protezavimo tikslumas;
  •    gaminamos tik pilnai keraminės restauracijos, jokio metalo burnoje!
  •    nereikia imti atspaudų paciento burnoje ir jį varginti, tereikia nuskenuoti dantį skaitmeniniu būdu;
  •    galima gaminti restauracijas tiek ant dantų, tiek ant dantų implantų;
  •    išsaugo likusius danties audinius;
  •    biologiškai suderinamos medžiagos;
  •    restauraciją galima padaryti ir pritvirtinti per vieną vizitą;
  •    labai tikslu;
  •    puiki kokybė, ideali estetika;
  •    tvirtos ir ilgaamžės bemetalės restauracijos.


  Jokio metalo burnoje, jokio nenatūralaus efekto, jokių ilgų ir varginančių vizitų pas odontologą — tik viena procedūra ir pagaliau vėl galėsite džiaugtis tobula šypsena!

   

       Protezavimui mūsų odontologijos klinikoje naudojami ir bemetalio porceliano protezai, ir metalo keramika bei įvairių konstrukcijų išimami protezai. Maždaug 80 proc. žmonių mieliau renkasi bemetalę keramiką, nes nori, kad jų burnoje nebūtų metalo; Šiuolaikinės bemetalės technologijos leidžia pasiekti pačius aukščiausius estetikos reikalavimus. Tokioje karūnėlėje metalinis karkasas pakeistas aliuminio oksidu ar cirkoniu – taigi, jokio metalo atspalvio ar melsvų dantenų apie karūnėlę.

   

   

   


  Užklotai

  Didelius krūminių dantų defektus galima atstatyti užklotais – tai mikroprotezai iš porceliano įcementuojami į dantį. Privalumas – daug mažesnis nusidėvėjimas, taip pat išvengiama mikroplyšių ir antrinio karieso. Užklotų privalumas yra tai, kad jie per eilę metų nekeičia savo spalvos ir formos, kai plombos po kelių metų keičia formą (susitraukia), dėl to tarp danties ir plombos atsiranda mikroplyšys, kuris sąlygoja danties skilimą ir gedimą.

  Laminatai

  Norint pakeisti priekinių dantų estetinius trūkumus (spalvą, formą), juos galima padengti plonomis porceliano plokštelėmis, kurios yra labai estetiškos ir natūraliai atrodo, yra tvirtos. Danties nupreparuojama tiek pat, kiek ir estetinio plombavimo metu, bet ši restauracija daug patvaresnė, ilgaamžė, nekeičia spalvos, neskilinėja (kaip dažnai būna po estetinio plombavimo).

  Vainikėliai

  Vainikėliai reikalingi tuomet, kai:

  siekiama atstatyti neišsivysčiusių arba nudilusių dantų formą;lūžta dalis danties;nesilaiko didelės plombos; reikia sutvirtinti keletą paslankių dantų; nekokybiški seni vainikėliai;koreguojamas sąkandžio aukštis; atliktas dantų šaknų gydymas ir restauracija kultiniais įklotais, norima kosmetinio efekto.

  Tiltiniai protezai


  Tilteliai reikalingi tam, kad:


  •    atstatytų prarastų dantų funkciją;
  •    neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę;
  •    sutvirtintų paslankius dantis, sujungiant juos į grupes;
  •    perskirstytų kramtymo krūvį kitų dantų atžvilgiu;
  •    koreguotų sąkandį bei smilkininio – žandikaulio sąnario būklę.


  Tiltinis protezas atstato prarastų dantų funkciją. Tuo tikslu šlifuojami mažiausiai du dantys. Odontologai paprastai rekomenduoja protezuoti dantį, kai suirę 50% ir daugiau danties vainiko. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos leidžia pilnai atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plomba atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu. Jei netenkama dantų, tai tokius defektus galima atstatyti tiltiniais protezais – šalia defekto esančius dantis apvelkant karūnėlėmis su tarpine dalimi, atstojančia savus dantis.
  Visada yra geriau į prarasto danties vietą įsukti implantą ir jį suprotezuoti pavieniu vainikėliu, nei tarpą užpildyti tiltiniu protezu - tokiu būdu išvengiama tiltą laikančių dantų perkrovos ir jų išvis nereikia nupreparuoti.

  Lanko atraminiai protezai, plokštelės

  Kai netenkama daugelio dantų ir nebeįmanoma protezuoti net tiltiniais protezais, tenka rinktis išimamus protezus. Dauguma pacientų baiminasi žodžio „išimamas“, nes įsivaizduoja didžiules plastmasines plokšteles stiklinėje su vandeniu ant naktinio stalelio... Šiuolaikinės fiksacijos elementai – užraktai, sijos, teleskopai ir tt. leidžia pagaminti kompaktiškus, lengvus ir estetiškus išimamus lanko atraminius protezus, tad niekas net nepastebės, jog tokį turite. Jei yra periodonto problemų, galime pagaminti lankinį protezą, kuris ne tik atstatytų funkciją, bet ir „surištų“, fiksuotų periodontito pažeistus, paslankius dantis.
   

   

  © 2017 Visos teisės saugomos.
  Dizainas TAPE