Odontika

 • EN
 • DE
 • NO
 • SE
 • FI
 • RU
 • FR
 • DK
 • NL
 • IT
 • LT
  +370 614 42098

  Vaikų dantukai

   "Odontikos" klinikoje gydome ne tik suaugusių, bet ir vaikų dantukus.

   

   

  Išdygus pirmajam dantukui (6–8 mėn.), būtina apsilankyti pas odontologą. Jis parodys, kaip valyti dantukus, paaiškins tinkamą mitybos režimą. Šis vizitas svarbus, nes odontologas parinks tinkamą dantų pastą, turinčią fluoro. Vaikai iki trejų metų nemoka išsiskalauti burnos, todėl fluoro kiekis pastoje turi būti tiksliai ribotas — ne daugiau kaip 500 ppm. Skiriant dantų pastą, turinčią fluoro, bus atsižvelgta į jūsų gyvenamosios vietovės geriamojo vandens fluoro kiekį. Dantų pastoje esantis fluoras ne tik padės pieniniams dantims, bet nurytas jis padės pasidaryti tvirtesniems besiformuojantiems nuolatiniams dantims, kurių užuomazgos jau yra žandikaulyje.

  Yra manančių, kad pieninių dantų gydyti nereikia. Tai netiesa. Negydomus pieninius dantis pradeda skaudėti, nes infekcija pasiekia danties nervą ir jį sunaikina. Jei ir toliau jie nebus gydomi, infekcija pasieks šaknies viršūnę, susidarys abscesas, kuris pasireiškia skausmu ir patinimu. Ši būklė yra sunki, nes kiekviena infekcija galvos srityje, ypač vaikų, gali sukelti sunkių komplikacijų. Štai kodėl būtina gydyti net pradinius pieninių dantų pažeidimus. Jei tai įvykdysite, Jūsų vaikas džiaugsis gražių, baltų ir sveikų dantukų šypsena, nežinos, kas yra dantų skausmas.

  Kodėl kariesui neatsparus ir labai svarbus pirmasis nuolatinis krūminis dantis? Iš dalies galima atsakyti, kad šio danties pilnaverčio kietojo audinio formavimasis yra labai sunkus, nes šių dantų  brendimas prasideda tuoj po gimimo. Nustatyta, kad suaugusiems žmonėms kariesas pažeidžia įvairias dantų grupes, bet dažniausiai tuos dantis, kurie vaikystėje vienos ar kitos ligos metu buvo silpniausiai subrendę. Labai svarbu ne tik laiku gydyti dantis, bet ir užkirsti kelią kariesui imantis profilaktikos priemonių.


  Kas yra silantai ir kam jie reikalingi?

  Silantai — tai dantų anatominius plyšius — vageles ir duobeles — hermetizuojančios medžiagos, skirtos šių sričių karieso profilaktikai. Dantims išdygus, vagelės nėra visiškai mineralizuotos, lengvai pažeidžiamos karieso, todėl silantais jas dengti rekomenduojama kuo greičiau, kai tik dantis išdygsta.  

  Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų burnos ertmės poveikių (bakterijų, jų gaminamų rūgščių). Net jei giliai vagelėse liko šiek tiek bakterijų, jos nebegauna maisto medžiagų, todėl negali daugintis ir gaminti rūgščių. Be to, silantuose esantis fluoras dalyvauja emalio mineralizacijoje.

  Padengti dantis silantais yra žymiai paprasčiau, nei juos gydyti. Tai neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra.
   

  © 2017 Visos teisės saugomos.
  Dizainas TAPE