Odontika

 • EN
 • DE
 • NO
 • SE
 • FI
 • RU
 • FR
 • DK
 • NL
 • IT
 • LT
  +370 614 42098

  Thumb Guard LT

  Atpratinkite savo vaikus nuo nykščio čiulpimo


  Naujausi mokslininkų tyrimai ir dauguma dantistų teigia, kad vaikai turėtų nustoti čiulpti savo nykštį trečiaisiais-ketvirtaisiais gyvenimo metais, taip prieštaraudami "nykščio taisyklei", taikomai kai kurių vaikų dantistų, ir teigiančiai, kad šio įpročio turėtų būti atsikratoma prieš atsirandant nuolatiniams dantims (penktieji-šeštieji gyvenimo metai).

   

  Nykščio čiulpimas yra laikomas normaliu ir natūraliu reiškiniu tarp mažų vaikų. Jis išsivysto iš labai stipraus ir vaiko išlikimui gyvybiškai svarbaus čiulpimo reflekso. Kada kūdikiai čiulpia savo nykštį, norėdami gauti maisto, tuo pat metu jie patiria tam tikrus malonius pojūčius burnoje, kurių keletas asocijuojasi su pasitenkinimo nuo maisto, artimumo ir švelnumo jausmu. Daugeliu atvejų, kada vaikas paauga, jis arba ji atranda alternatyvių būdų gauti tas pačias pozityvaus emocinio pasitenkinimo formas.

                                             

  Vis dėlto kai kurie vaikai ir paaugę ieško būdų kaip patirti šiuos malonius ir raminančius pojūčius, kuriuos suteikia čiulpimas (maitinimas krūtimi ar maisto čiulpimas iš buteliuko), taigi susiformuoja  nykščio (arba piršto) čiulpimo įprotis. Jei jo neatsikratoma iki tam tikro amžiaus, šis įprotis gali tapti žalingas vaiko fiziniam, emociniam ir socialiniam vystymuisi.

   

  Taip pat mokslinių tyrimų išvadose teigiama, kad nykščio ir piršto čiulpimo įpročio turėtų būti atsikratoma, kad nebūtų pakenkta okliuzinei (sąkandžio) plokštumai „Šio tyrimo rezultatai rodo, kad nykščio ir piršto čiulpimo įprotis turėtų būti pašalintas, nes gali padaryta žalos okliuzinei (sąkandžio) plokštumai. Šio įpročio turėtų būti atsikratoma trečiaisiais-ketvirtaisiais gyvenimo metais.“

   

  Smarkus nykščio čiulpimas gali nepaprastai pakeisti burnos ir viršutinio bei apatinio žandikaulių dantų padėties vystymąsi. Šiuo atveju gomurys yra stumiamas aukštyn ir jis siaurėja, todėl susidaro kryžminis sąkandis. Netaisyklinga priekinių dantų padėtis ir liežuvis dažnai būna kalbos defektų atsiradimo priežastis (negalėjimas ištarti tam tikrų garsų). Tada šioms problemos išspręsti prireiktų gana brangaus ir ilgai trunkančio ortodontinio gydymo, pastangų bei nemalonių stomatologinių procedūrų (jei nykščio/piršto čiulpimo įpročio neatsikratoma tinkamu laiku).

   

  Čia paminėtos ir kitos problemos, kurias sukelia nykščio (piršto) čiulpimas:

   

  • padidėjusi užkrečiamų vaikiškų ligų rizika dėl nuolatinio nešvaraus nykščio kišimo į burną;
  • galimas vaiko socialinio vystymosi sulėtėjimas, nes vaikus,  čiulpiančius savo nykštį (pirštą) jų bendraamžiai gali laikyti nelygiaverčiais ir daugeliu atvejų gali su jais nebendrauti bei iš jų šaipytis. [2]

  Norėdamas sumažinti įtampą, kurią sukelia konkurencinė kova su kitais vaikais arba nemaloni situacija, vaikas rinksis nykščio čiulpimą, tokiu būdu bandydamas pašalinti, o ne išspręsti susidariusią situaciją.

   

  Svarbu atsiminti, kad jei nykščio čiulpimo įpročio atsikratoma ansktyvame amžiuje, daugelis anksčiau išvardintų problemų, įskaitant netaisyklingą žandikaulio susiformavimą ir netaisyklingą dantų išsidėstymą, gali natūraliai išsispręsti. Tyrimai rodo, kad „nykščio ir piršto čiulpimo veiksmų suformuoto netaisyklingo dantų sąkandžio natūrali korekcija yra susijusi ne tik su sąkandžio netaisyklingumo sudėtingumo laipsniu, bet ir su lūpų, liežuvio bei kitų perioralinių raumenų funkcijomis.“[1]

   

  Antnykštis nuo nykščio čiulpimo

  Gydymo rinkinys, skirtas atpratinti vaiką nuo nuolatinio/chroniško nykščio čiulpimo. Rinkinį sudaro du abiems rankoms tinkantys antnykščiai (T-Guards), 60 (šešiasdešimt) spalvotų riešo raiščių – apyrankių, DVD ir rašytinės instrukcijos.

   

  Kaina: 350Lt

  Thumbguard

  Antpirštis nuo piršto čiulpimo

  Gydymo rinkinys, skirtas atpratinti vaiką nuo nuolatinio/chroniško piršto čiulpimo. Rinkinį sudaro vienas antpirštis, 50 (penkiasdešimt) spalvotų Kaina: riešo raiščių (apyrankių), DVD ir rašytinės instrukcijos.


  Kaina: 350 Lt

  Fingerguard

   

  Šaltiniai:

  1. "Damage to the primary dentition resulting from thumb and finger (digit) sucking", Journal of Dentistry for Children. Nov-Dec 1996.

  2. "Influence of thumb sucking on peer social acceptance in first-grade children", Pediatrics. April, 1994.

  3. American Academy of Cosmetic Dentistry. "Thumbsucking - stop it early." Feb. 1, 1999.

   

  © 2017 Visos teisės saugomos.
  Dizainas TAPE